Network Marketing Nedir

Network Marketing Nedir?
Network Marketin sistemi; uluslararası kabul gören bir çalışma modelidir. Şu anda tüm dünyaya yayılmış bir çok şirket taerafından uyulanmaktadır. Genel anlamda açıklar isek şirkletlerin daha çok insana üretmiş oldukları mamulü ulaştırmak, takip ve danışmanlık yolu ile kalıcı ve memnun müşteri tabanını oluşturmak için tercih edilen bir dağıtım modelidir
.
Burda amaç; hem tüketicilerin kaliteli ürünleri bilinçli kişilerden alması, hemde müşteriye ulaşım hususunda dağıtıcı yani dsitribütör olan kişilerin finansal bağımsızlıklarını sağlamak ve istedikleri ve hakettikleri gelirleri elde etmelerine yardımcı olmak.
Dünyada kaç network marketing sistemle çalışan şirket var bilinmez ama bir dönem bu sistemle çalışan bir çok firma kapıdan kapıya satış yani pazarlamacılık bilinen ismiyle satış politikası gütmüş olduklarından halk arasında genelde bu sistemin hala öyle olduğu sanılmaktadır. sanılanın aksine şimdi hemen hemen hiç bir network marketin şirketi artık kapıdan kapıya satış yöntemini uygulamamaktadır. zaten bilineceği üzere kapıdan satış yeni yasalar gereği yasaklandı.
Network Marketing sistemi dilimize çevirecek olur isek çok katlı pazarlama yani satış sistemi. zamana bağlı kalmadan mekan sınırlaması olmadan veya kişi sınırlaması olmadan gelir anlamında maaş veya limit sınırı olmadan yapılan bir iş modelidir. bu sistemde çalışan işiler zaman ve mekan sınırlamasını kendileri belirler. ne kadar çalışacak olur iseler onun karşılığında ne kazanacaklarını bilirler yani maaşlı sistem gibi rakamsal belirlenmi standart bir belirginlik yoktur. Burda amaç limitini kişilerin belirlemesi efor ve enerjilerini doğtu kullanması ve hak ettikleri kadar kazanmasına yöneliktir. Patron yoktur, işi sisze öğretecek sponsor ya da eğitimciler vardır. Emir yoktur, zorlama ve baskı yoktur.
Bu sistemle çalışmaya başlamak hangi firma da olduğunuzun bir öemi yok başlamak çok basit ve küçük bir sermaye gerektirmektedir.Tarihcesi 1950 li yıllara dayanan bu sistemle çalışan bilinen bazı şirketler vardır. Gıda ve kilo kontrol alanında 75 ülkede var olan HERBALIFE, Temizlik malzemesi ağırlıklı çalışan AMWEY,Calivita, GDI Forever Living Products, Unicity, Avon, LR ve benzeri Doğrudan Satış Derneğine (DSD) üye olan şirketler hizmetlerine devam etmektedirler. Bu sistemde yayılım çok hizlı ve muhteşem bir şekilde olur. bu sistemin bir amacı da müşterilerine para kazandırmak. bu ister indirimli ürün kullanmak için olur ister ise tamamen eşine dostuna yani yakın çevresine kullandıkları ürünü tavsiye ederklen kendi kullandıkları ürünleri bedavaya getirmenin bir yolu olarak da tercih ediliyor.
Network Marketing sistemi herkes için uygun bir çalışma modelidir. Yani bir ev hanımının yapacağı kadar basit ve öğrenilir veya bir iş adamının, mühendisin, öğretmenin, doktorun veya diplomatın yapabileceği kadar ciddi ve onurlu bir iştir. bu sistemde çalışabilmek için illa işsiz olunmasına gerek yoktur. İster tek iş olarak çalışılabilir ister ise ek iş olarak çalışılabilir. eğer ki kişilerin mevcut bir işleri varsa asla mevcut işlerine zarar vermez.Tabi kişiler burda zaman planlarını doğru yaptıkları takdirde.
NETWORK MARKETİNG SİSTEMİN AVANTAJLARI NELERDİR?
Ek Gelir; part-timeifull-time çalışma özgürlüğü
Zaman Özgürlüğü; günlük 12 saat değil az zamanla çok gelir elde etme olanağı
Limitsiz kazanç; maaşa bağlı kalmadan hakettiğiniz kadar gelir imkanı
Kişisel gelişim; müthiş bir kişisel gelişim imkanı
Seyehat; dünyayı seyhat etme imkanı
Yardım;hem iş hem hizmet edilen ürünlerle insanlara yardım fırsatı
Kendi işinin patronu olmak; çok az bir sermayeyle kendi işini kurma imkanı
Kazanca göre emeklilik; en sonki kazanca göre emekli olma hakkı
Miras bırakma hakkı; istediğinize çalıştığınız lisansı miras bırakabilme olanağı.
Daha bir çok sunduğu haklar ve güzelliklerle birlikte inanılmaz bir özgüven ve insanları sevme imkanı sağlıyor. Ünlü bir iş felsefecisinin dediği gibi hiç kimse ağaç değil sabit yerinde kalsın. herkes yer değiştirebilir. hayatınızdaki herşeyi değiştirebilirsiniz. ama önce sizin değişmeniz lazım.
Reklamlar